Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Miło nam poinformować, że znany jest już termin tegorocznej Konferencji Baltictech! Konferencja odbędzie się w dniach 19-20
Listopada w Hotelu Gdynia. Zarezerwujcie sobie ten termin w kalendarzach :). Niebawem więcej szczegółów.


Prelegenci


Tegoroczna konferencja odbędzie się 6-7 Listopada 2010 w Hotelu Gdynia (zlokalizowanym w samym centrum Gdyni)


Przedstawiamy OFICJALNĄ KOSZULKĘ BALTICTECH 2010 :)
Będzie w sprzedaży podczas Konferencji Baltictech w cenie 40 zł


Jako prelegenci – swoją obecność na Baltictech 2010 potwierdzili m.in.:

Tom Mount - doskonały nurek i legendarny założyciel IANTD. Jeden z pionierów w zakresie szkolenia nurków. Miał duży wkład w rozwój tabel nurkowych w odniesieniu do korzystania z Trimix jako gazu do oddychania dla nurków. Tom opublikował szereg tekstów o nurkowaniu technicznym, w tym Technical Diver Encyclopedia , Exploration and Mixed Gas Diving Encyclopedia and Tek Closed Circuit Rebreather. Przez krótki okres czasu do Toma należał rekord świata w najgłębszym nurkowaniu przy użyciu sprężonego powietrza. Pozostaje członkiem rady dyrektorów w IANTD.

Jarrod Jablonski - prezes i założyciel Global Underwater Explorer i Dyrektor Zarządzający Halcyon i Extreme Exposure, firm produkujących sprzęt nurkowy. Aktywnie uczestniczy w nurkowaniach badawczych, edukacyjnych i eksploracyjnych oraz w produkcji filmów podwodnych. Eksplorując jaskinie, nurkował w nich na odległość ponad 5 km od najbliższego wyjścia na powierzchnię, bijąc w ten sposób kilka rekordów świata.
wiecej»

Phil Short - Uważany przez wielu za jednego z czołowych instruktorów nurkowania technicznego w Europie. Phil Short Prowadzi własną firmę specjalizującą się w zaawansowanych szkoleniach nurków na wszystkich poziomach. Gdy nie zajmuje się szkoleniami lub testowaniem urządzeń, organizuje wyprawy w odległe, trudno dostępne rejony świata, takie jak wschodnia Rosja, gdzie temperatury są znacznie poniżej zera. Ma na swoim koncie badania najtrudniejszych jaskiń w Europie. Więcej na http://www.philshorttechnical.co.uk

Nick Toussaint -
doświadczony nurek jaskiniowy, będący współzałożycielem organizacji UTD. Organizator wielu wypraw jaskiniowych. Więcej na http://www.nick-toussaint.com/divingtraining.html

Casey McKinlay -
słynny eksplorator podwodnego świata z ponad 20 letnim doświadczeniem. Członek organizacji Global Underwater Explorers (GUE). Lista jego osiągnięć jest bardzo długa, należy do niej między innymi projekt Woodville Karst Plain Project (WKPP). Gdzie wraz z swym przyjacielem Jarrordem Jalonskim pobił kilka rekordów świata m.in na najdłuższą eksplorację jaskiń, która trwała ponad 28 godzin.
wiecej»

Jacek Kot - lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, od 1995 roku pracownik Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej w Gdyni, gdzie uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy „Programowanie nitroksowych ekspozycji saturowanych”. Współautor książki „NITROKS: Poradnik dla nurków” (2006). Nurkuje od 1981 roku, instruktor nurkowania M3 KDP/CMAS, instruktor nitroksowy MN2 KDP/CMAS, instruktor nitroksowy TDI, instruktor SCR TDI, nurek trimiksowy IANTD. Konsultant medyczny DAN Europe, recenzuje plany głębokich nurkowań.
wiecej»

Sebastian Popek - z zawodu projektant systemów informatycznych, z zamiłowania płetwonurek i instruktor płetwonurkowania IANTD. Od ponad 12 lat zajmuje się poszukiwaniem i identyfikacją wraków polskiej części Morza Bałtyckiego. Współzałożyciel Bałtyckiego Towarzystwa Wrakowego, współwłaściciel portali o tematyce wrakowej www.balticwrecks.com i www.wrecksdiving.com. Organizator i szef ekspedycji na wraki Bałtyku (m.in. Wilhelm Gustloff, Graf Zeppelin, Muhlhausen, Bremerhaven). Współautor książki „Wraki Bałtyku” i autor kilkunastu artykułów poświęconych nurkowaniu wrakowemu (m.in. w DirQuest, Nurkowanie, Octopus). Cały czas poszukuje nowych wyzwań i nowych wraków do zobaczenia.
wiecej»

Tomasz Nitka – freediver, instruktor nurkowania na zatrzymanym oddechu (Apnea Academy Instructor), sędzia AIDA, były kilkukrotny rekordzista Polski we freedivingu, wiceprezes Stowarzyszenia Freedving Poland. Entuzjasta i popularyzator nurkowania na zatrzymanym oddechu, autor kilkudziesięciu artykułów na ten temat. Więcej na http://www.nitas.pl
wiecej»

Paweł Hyjek – z wykształcenia ekonomista, nurkuje od 11 lat. Miłośnik podwodnej fauny i flory, z zamiłowania fotografuje podwodny świat. Instruktor nurkowania PADI, w tym Instruktor Cyfrowej Fotografii Podwodnej.

Mikołaj Wróbel - ortopeda, traumatolog, współzałożyciel szpitala Ortopedika, nurek trimiksowy, instruktor nurkowania, nurkuje od 15 lat. Doświadczenie w traumatologii sportowej zdobywał pracując z kadrą olimpijską w Carolina Medical Center. Brał udział w Polskiej Misji Stabilizacyjnej w Iraku. Specjalizuje się w chirurgii artroskopowej.

Wojtek A. Filip - Nurkuje od 22 lat; Na koncie kilka tysięcy nurkowań w różnych miejscach świata; Nurek techniczny/wrakowy/jaskiniowy; Instruktor nurkowania GUE/IANTD; Zawodowy tester sprzętu nurkowego; Serwisant sprzętu nurkowego; Twórca programu "Świadome nurkowanie" - autorskiego sposóbu nauczania nurkowania; Twórca i opiekun nurkowego portalu edukacyjno-informacyjnego Dive Trek Group; Autor licznych publikacji związanych z nurkowaniem.

Sławomir Paćko - Nurek wrakowy IANTD i jaskiniowy NACD. Współwłaściciel firmy „Technika Podwodna”. Zajmuje się wykonywaniem filmów podwodnych ze szczególnym uwzględnieniem wraków Morza Bałtyckiego. Specjalizuje się w filmowaniu na dużych głębokościach, w wymagających warumkach oświetleniowych. Autor ponad 100 podwodnych filmów. Niektóre z nich były wykorzystywane w telewizyjnych filmach dokumentalnych.

Christian Ekstrom - urodził się i mieszka na Alandach. Gdzie zatonęło najwięcej ciekawych Batyckich wraków. Nurkuje praktycznie od dziecka , brał udział w wielu poważnych ekspedycjach nurkowych do głębokich wraków Bałtyku. Ma za sobą nurkowania na wraki spoczywające poniżej 100 m taki jak Sea Horse czy Centric. Brał udział w pierwszej szwedzkiej wyprawie na polski wrak Grom w Narviku Podczas konferencji opowie nam o odkryciu w Lipcu tego roku butelek najstarszego szampana na świecie na jednym z wraków w okolicy wysp Alandzkich. Opowie też na o innych ciekawych wrakach oraz o współpracy nurków z miejscowym Muzeum Morskim.

Anders Näsman - Doświadczony nurek, właściciel i operator dwóch statków Pagi- na północnym Bałtyku i Viola na południowym Bałtyku. Ma na swoim koncie wiele projektów nurkowych, wśród nich: Odkrycie i pierwsze nurkowania na Katninka (szpiegowskim rosyjskim traulerze z okresu "zimnej wojny" spoczywającym na 75 m); Operator kamery podczas pierwszej wyprawy na Seahorse (+100m); Pierwsza wyprawa nurkowa na wrak Hegle na Morzu Bałtyckim; Pierwsze nurkowania na pasażerski parowiec Skiffet (Alandy); Kamerzysta podczas pierwszej wyprawy na Fu Shan Hai, Bornholm; Filmowiec i oświetleniowiec podczas wyprawy Graf Zeppelin; Odkrycie i pierwsze nurkowania na "Champagne wreck" na Alandach, oraz wiele innych nurkowań wrakowych i jaskiniowych.

Paweł Poręba - instruktor nurkowania od 10 lat, instruktor nurkowania technicznego. Ma na koncie ok. 5000 nurkowań w różnych miejscach na świecie. Fascynuje się nurkowaniem na wrakach oraz w jaskiniach. Od 6 lat szkoli nurków w Bałtyku i Zatoce. Autor podręcznika „Nurkowanie techniczne”. Autor metody NOF - planowania dekompresji w locie. Twórca kilku programów analizujących profile nurkowe pod kontem dekompresji. Twórca szkoły „Nekton”, i systemu ćwiczeń które w metodyczny sposób prowadzą do swobody poruszania się w toni wodnej, świadomości otoczenia, partnerów i własnego sprzętu, umiejętności radzenia sobie z trudnymi nurkowaniami i sytuacjami awaryjnymi. Wielu nurków szuka nowych wyzwań w nurkowaniu i zaawansowanej wiedzy na temat dekompresji czy planowania długich wypraw albo głębokich nurkowań, a zapomina o podstawach. Paweł Poręba przedstawi na warsztatach metody sprawdzenia trymu i kontroli pozycji, czyli podstaw których brak utrudnia poruszanie się pod wodą i znacznie zwiększa ryzyko związane z głębokimi nurkowaniami.

Ponadto w tym roku organizujemy kilkanaście warsztatów podzielonych
na następujące grupy:Planowanie nurkowania:
  • Sebastian Popek - planowanie ekspedycji nurkowych
  • Lukasz Piórewicz – planowanie gazów podczas wypraw nurkowych
Foto:
  • Paweł Hyjek – Fotografia podwodna – jak zacząć
  • Piotr Stós – komputerowa obróbka zdjęć
  • Jan Honza Zilina – zdjęcia w ciemności
  • Sławek Packo –specyfika filmowania na Bałtyku
  • Firma Cortland – obróbka filmów na Macu
Medycyna:
  • Mikołaj Wróbel – przygotowanie organizmu do ciężkiego wysiłku fizycznego
Nurkowanie:
  • Wojtek Filip – Jak poprawnie dbać o sprzęt nurkowy
  • Paweł Poręba – Poprawny trym , przydatne ćwiczenia


Po raz kolejny tez, organizujemy Grand Prix Photo Balictech 2010 A wystawcy ufundowali cala masę cennych nagród.

W sobotni wieczór o godz 20 stej zapraszamy na Bankiet, podczas którego wręczone zostaną dyplomy Grand Prix Photo 2010. A potem nastąpi losowanie nagród wśród wszystkich uczestników Konferencji.

Po części oficjalnej, planujemy zabawę do rana...

:

Konferencja Nurków Technicznych basenu Morza Bałtyckiego
Baltictech 2010
Copyright www.baltictech.com